Barzani PKKya arabulucu

Barzani PKKya arabulucu
Barzani Erbil'de ABD'nin PKK koordinatörü Raltson ile görüştü ve bombayı patlattı.Abone ol

Ankara'da Türkiye’nin görevlendirdiği emekli Orgeneral Edip Başer ve hükümet yöneticileri ile görüşen Raltson, Türkiye’den sonra Kuzey Irak’a geçerek, Barzani’yi karargahının bulunduğu Selahaddin kentinde ziyaret etti.istanbul obesity r>Görüşmede Kürdistan Bölge Başkan Yardımcısı Ömer Fetah da hazır bulundu.

Görüşmenin ayrıntılarına ilişkin bilgi verilmezken, bölgedeki Kürt kaynaklar, ABD Temsilcisi Joseph Raltson’un Ankara’nın terör örgütü PKK’nın Kuzey Irak’taki faaliyetlerinden duyduğu kaygıyı ilettiği, bölgenin terörist üssü olmaması için neler yapılması gerektiğinin ele alındığını bildirdi.

Barzani’nin Kürt sorununun barışçı yollarla çözümü için çaba harcanmasını istediği, bu konuda daha önce yaptığı açıklamalar doğrultusunda arabuluculuk yapabileceğini söylediği öne sürüldü. Ralston geçtiğimiz hafta Türkiye’ye gelerek Başbakan Tayyip Erdoğan, Dişişleri Bakanlığı yetkilileri ve Türkiye’nin Terörle Mücadele Özel Temsilcisi emekli Orgeneral Edip Başer ile biraraya gelmişti.

Görüşmelerde Ralston’a PKK ile mücadelinin Türkiye için önemi vurgulanmış, Ralston’da bu mücadele de başarı için ABD’nin elinden geleni yapacağını belirtmişti.Kategori : DÜNYA