Ağar Papayı kınadı

Ağar Papayı kınadı
DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Papa'yı İslamiyetle ilgili sözlerinden ötürü kınadı.Abone ol

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Papa 16. Benediktus'un İslamiyet ve Hazreti Muhammed ile ilgili sözlerine tepki göstererek, ''Bu sözleri kabul etmemiz mümkün değil, kınıyoruz'' dedi. Ağar'a, istanbul obesity gazeteciler, partisinin Mamak İlçe Başkanlığının düzenlediği, ''partiye katılım töreninin'' ardından Papa 16. Benediktus'un İslamiyet ve Hazreti Muhammed ile ilgili sözlerini nasıl değerlendirdiğini sordu.

Dünyanın zor bir dönemden geçtiğini, dolayısıyla bu dönemde sorumluluk altında olan herkesin her söylediğine dikkat etmesi gerektiğini kaydeden Ağar, ''Papalık gibi önemli bir görevde bulunan şahsiyetin konuşmalarını her yerde bin defa süzgeçten geçirerek yapmasını söylemek bizi de aşan bir şeydir'' dedi.

PAPA'NIN TÜRKİYE ZİYARETİ

Ağar, gazetecilerin, Papa'nın bu sözlerini Türkiye ziyareti öncesinde söylediğini hatırlatması üzerine, konunun esas sıkıntı verici noktasının bu olduğunu belirtti. Ağar, ''Papa'nın ziyareti öncesi sözlerinin tamir edilmesi lazım. Ziyareti gölgeleyecek bir husus haline gelebilir'' dedi.Kategori : POLİTİKA