Ne kadar pirim o kadar aylık

Ne kadar pirim o kadar aylık
MilletvekiliTüfekçi, yeni çıkacak olan SGY ile daha çok prim yatıranın daha çok aylık alacağını söyledi.Abone ol

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Konya Milletvekili Harun Tüfekçi, yeni çıkacak olan Sosyal Güvenlik Yasası ile daha çok prim yatıranın daha çok aylık alacağını söyledi.

Memur-Sen Konya İl Temsilcisi Servet Buzcu'yu ziyaret eden AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekçi, yeni Sosyal Güvenlik Yasa Tasarısı hakkında bilgi ve gastric sleeve turkey cost rdi. Gelişmiş ülkelerde sosyal güvenliğin tek çatı altında toplanmış olduğunu belirten Harun Tüfekçi, "Biz de insanlarımızın daha iyi hizmet alabilmesi için sosyal güvenlik kurumlarını tek çatı altında topladık. Buna ihtiyaç vardı. Eğer bu çalışma başka bir dönemde yapılsaydı çok ciddi refleks gösterilebilirdi ancak şu an herkes olayın bilincinde olduğu için tepki gelmedi" dedi.

Yeni yasanın 2007'den itibaren geçerli olacağını da dile getiren Tüfekçi, "Bu kanun bazıların speküle ettiği gibi mezarda emeklilik falan getirmiyor. Bu herkesin çalıştığı kadarını aldığı bir sistem olacak. Ne kadar prim yatırılırsa o kadar aylık alınacak bir sistem. Herkesin adaletli biçimde hakkını alacağı bir sistem" şeklinde konuştu. 9 bin gün prim yatırma konusunda sorulan soru üzerine ise Harun Tüfekçi, "Bu prim sistemi 2048 yılına kadar peyderpey değişecek bir sistem. Şu an bazı çalışanlarımız 40 yaşında emekli oluyor. En verimli olacakları bir zamanda emekli oluyorlar ancak emekli olduktan sonra boş durmak yerine kayıt dışı olarak çalışmaya devam ediyorlar. Biz bunu önlemek için bu prim gün sayısını arttırdık. Ancak bu gün sayısı zamanla rayına oturacaktır. Şu an çalışanlar arasındaki makas çok açıldı. Kurumlar arasında aynı işi görenler arasında bile büyük uçurumlar var. Biz bu makası kapatmak için bu yasayı çıkarma gereği duyduk" dedi.Kategori : ÇALIŞMA HAYATI